pondělí 29. září 2008

VISUAL ART

Dostala jsem dneska ve škole nápad.. napsat vám trochu o mém projektu z Photography.

Hl. cílem bylo udělat fotku..haha.

PONDĚLÍ: dostala jsem od učitelky černobílý film. Proč černobílý? Protože fotky se vyvolávají z darkroom, kde nemají chemikálie pro barevný film, prý pro černobílý je to levnější. Jinak mě se černobílé fotky líbí o moc víc než ty barevné, takže mi to nevadí :o). No a odpol. jsem doma udělala 13 fotek.

ÚTERÝ: to jsme třetina třídy byli v darkroom a po dvou jsme chodili do takové komory, kde T.A. (asistent učitelky) vyndal film a pak ho v naprosté tmě natočil na takové spirálovité kolečko. To ho obdivuju, opravdu nebylo vůbec nic vidět...

STŘEDA: to jsme dělali na zpracování negativu. Takže v různých chemikáliích (negativ byl v takovém kalíšku pevně uzavřený, aby tam nešel ani paprsek světla) jsme po x minut shakovali :o)). Nakonec se negativ mohl vyndat a šel se usušit do tmavé skříně.

ČTVRTEK: To jsem musela jít pracovat na Tutor time, jakoby "po škole", je to doba na dohánění úkolů a látky. Protože je všechno v angličtině, nerozumím tomu tolik a navíc to jsou slova, která se běžně neučí, poprosila jsem jednu holku, aby mi pomohla, taky byla v darkroom. Vida, tady je vidět ochota Amíků, opravdu pomůžou, ona byla dokonce bez fórů ve škole o 45 min. dýl, aby mi pomohla. Takže nastříhala jsem film na 3 proužky a udělaly jsme negativ.
Pod takovým přístrojem (nvm jak se to jmenuje..), jsme daly papír na fotografie a na to ve fólii film, a přiklopily jsme to sklem a osvítily na dobu 20s. Pak jsme to vymáchaly v různých chemikáliích, musí se sledovat přesně čas. A vyšlo toto:

Poté jsem udělala skoro to samé, ovšem osvícení (aby se to zbarvilo), jsem udělala 20sekund, 15 s., 10s. a 5s. Je to vidět, 5s. je nejsvětlejší. Dál opět vymáchat po určitý čas v chemikáliích (3 chemikálie a voda).
Tím to pro čtvrtek skončilo.
PÁTEK: To přišlo na řadu to nejlepší, hřeb týdne :o)) - finálová fotka. Vybrala jsem si, jakou fotku chci (z mých 13ti) a udělala jsme tester na sekundy, aby se vědělo, co bude nejlepší, aby to nebylo úplně černý nebo nehezky bílý.
Rozhodla jsem se pro 8 sekund. Opět vymáchání v chemikáliích a tady je moje fotečka :o))

Žádné komentáře: